Jäähoki ja spordikihlveod

Jäähoki ja spordikihlveod

Internetis on mitmeid kihlveokontoreid, kus saab jäähokimatšidele ja teistele spordivõitlustele ööpäevaringselt millal tahes kihla vedada. Kõik veebis tegutsevad kihlveokontorid töötavad peaaegu samade põhimõtete järgi. Kõigepealt tuleb sul luua endale mängukonto, millele kantakse raha. Osad jäähokimängude peale kihla vedajad tahavad võrrelda koefitsiente, et olla kindel, et nende võiduvõimalused iga korraga suurenevad. Mõned spordiennustajad jälgivad jäähokis toimuvat nii hoolikalt, et nad teavad sellest spordialast, meeskondadest ja üksikutest mängijatest ning nende tugevustest ja nõrkustest isegi rohkem kui kihlveokontorite agendid ise. Isegi siis, kui sa ei tea jäähokist väga palju, võid sa ikkagi võrrelda netis erinevatel spordiennustamise lehtedel koefitsiente ja vedada kihla sel hetkel parimale pakutavale koefitsiendile. Selleks tasub luua mängukontosid erinevates kihlvedusid vahendavas veebikasiinodes või spordiennustamise lehtedel. Paljudes veebikasiinodes saab spordile panustamisele lisaks mängida ka muid põnevaid kasiinomänge nagu näiteks veebimänguautomaate ehk slotte, lauamänge nagu pokker, blackjack, rulett, baccarat ja täringumäng craps või live casino mänge. Kui tahad proovida spordiennustamist või oled juba kogenud mängija, võid leida lihtsalt vaheldust, kui leiad mängimiseks mitmekülgse veebikasiino. Siis ei tule sul võistluste vaheajal veebilehte vahetada vaid võid sel ajal oma äranägemise järgi hoopis põnevaid kasiinomänge mängida.

Jäähoki ja kihlvedude erinevad tüübid

Erinevatele hokiliigadele võib netis ööpäevaringselt panustada. Panuse võib teha ka siis, kui mäng on juba alanud, seda nimetatakse live-spordiennustuseks. Ja mis eriti tore, enamik kihlveovahendajate lehti pakub uutele klientidele liitudes tasuta boonust. Tavaliselt lisatakse boonus mängukontole automaatselt esimese rahaülekande sooritamise järel. Spordikihlveo leht võib anda uutele klientidele näiteks tasuta mänguraha, mida võib soovi korral kasutada uute panuste tegemiseks. Järgnevalt käsitleme lähemalt erinevaid kihlvedude tüüpe.

1×2 kihlvedu

1×2 kihlveo tüüp on üks Eesti spordiennustajate lemmikutest. See on ka üks lihtsamaid kihla vedamise viisidest, sest selle käigus üritatakse ära arvata võitjat. Kihlveo vahendaja valib välja, kelle peale kihla veetakse ja teatab klientidele kindlad koefitsiendid. Mäng võib lõppeda kas kodumeeskonna võiduga (1), viigiga (x) või külalismeeskonna võiduga (2). Panus korrutatakse kogukoefitsendiga. Kogukoefitsient omakorda arvutatakse nii, et omavahel korrutatakse kõigi spordiennustuse subjektide koefitsiendid.

Panus tulemusele

Tulemuse peale kihla vedamine on samuti väga lihtne kihlveo tüüp, kus ennustatakse väravate arvu ehk seda, mis tulemusega võistlus lõpeb. Veebikasiinodes ja kihlveokontorites mängitakse sageli fikseeritud koefitsientidega.

Mitmikpanus

Mitmikpanus on kihlvedu, kus ennustatakse mitme sündmuse tulemust. Mitmikpanuste puhul on tavaline see, et koefitsient võib kiiresti päris kõrgeks tõusta. Online-kihlveokontorites ja kihlvedusid vahendatavates veebikasiinodes võib erinevaid tulemusi kombineerida, et siis nende peale panustada.

Üle/alla või koguarvu (Totals) panused

Nendes kihlvedudes ennustab mängija, kas mängu tulemus jääb teatud punktide arvust alla või ülespoole. Veebikasiinod ja kihlveokontorid kasutavad selliste kihlvedude puhul tavaliselt nimetust üle/alla.

Koefitsiendid ja tõenäosused

Mis siis need koefitsiendid tegelikult on? Koefitsient on pöördvõrdelises suhtes tõenäosusega. Koefitsient arvutatakse valemiga 1/tõenäosus. Valemit võib kasutada ka teistpidi ja arvutada koefitsiendist tõenäosus. Arvestada tuleb ka kihlveokontori või online-kasiino pakutava kasumimarginaaliga.

Mängija eelised Eesti spordiennustamise lehtedel

Kuigi sageli arvatakse, et „maja võidab alati“, on mängijatel panuseid tehes mitmeid eeliseid. Järgnevalt kirjeldame me neid teile. Esiteks tuleb kihlveokontoritel ja veebikasiinodel sageli oma koefitsiendid määrata väga varakult. Mõnikord määratakse koefitsient mitu päeva enne sündmuse algust. See aga ei tähenda seda, et mängija peaks panused samal ajal tegema. Mängijal jääb aega olukorra jälgimiseks ja teabe kogumiseks faktorite kohta, mis võivad mängu tulemust mõjutada. Panustamisel on teadmised võim. Jäähokimeeskonna võtmemängija võib saada tähtsale mängule eelnenud trennis vigastada ja kogu meeskonna koosseis võib sel põhjusel oluliselt muutuda vahetult enne mängu, millele sa kihla vedasid. Lisaks sellele arvestab kihlvedu vahendav veebileht tavaliselt sellega, kuidas suurem osa panustajatest ennustada kavatseb. Vähesed kliendid tahavad teha panuseid oma kodumeeskonna nagu näiteks Eesti meeskonna vastu, kui väljakul kohtutakse olulise vastasega. Kihlveokontorid võivad muuta favoriitide koefitsiendid tõenäosusest madalamaks ning nõrgema meeskonna või sportlase koefitsient sel juhul tõuseb. Kui teed panuseid Eesti spordiennustuste lehtedel, tasub sul ära kasutada just selliseid kõrgeid koefitsiente.

Kuidas Eesti kihlveolehel või veebikasiinos võita?

Suurte võitudeni viivad tavaliselt kihlvedude vahendajate eksimused ja tulemuste valesti ennustamine. Kui oskad ise oma panustamisobjekti oodatava väärtuse välja arvutada ja leiad, et koefitsient on tõenäosusest suurem, võid kiiresti Eesti kihlveolehel panused teha.

Kuidas oodatava väärtuse arvestamisest kasu saada?

Selleks on olemas mitmeid erinevaid meetodeid. Tavaliselt on need tugevuse reitingutel ja eeldatavate väravate arvul põhinevad süsteemid. Kui otsite kedagi, kes võiks kihlvedude kohta kasulikke vihjeid anda, siis edukad panustajad kahjuks väga detailset teavet selle kohta, mis süsteeme nad ise kasutavad jagada ei taha, kuna nad ei taha vähendada oma võiduvõimalusi.

Kuidas Eesti spordiennustuste lehtedel panustada?

Üks panustamise levinumaid viise on panustada sama palju raha kõigile panustamisobjektidele. Alustavad spordiennustajad mängivad sageli kihlveolehe või veebikasiino poolt määratud miinimumpanustega – riskide haldamine on sel viisil lihtne ja kihlveopank ei tühjene kohe paari ebaõnnestunud panuse järel. Teatud hetkel hakkas spordiennustajate seas levima Kelly kriteeriumi nimeline panustamissüsteem. Kelly süsteemi eesmärk on kihlveopanka võimalikult palju raha sisse tuua, kuid see pole täiuslik mängustrateegia. See võib sageli mängijale soovitada liiga suurte panuste tegemist. See tähendab seda, et kui teed väga suure panuse kõrgete šansside peale, kuid sellegipoolest kaotad, võid kaotada samuti väga palju. Mõnikord järgivad mängijad süsteemi nii, et algne soovitus jagatakse kahe või neljaga, see aitab reguleerida rahavoogude liiga suurt kõikumist. Mängijad peaksid üritama riske hallata ka siis, kui nad on mängu lõpptulemuses täiesti kindlad.

Kihlveopanga haldamine Eesti veebikasiinodes

Kihlveopanga haldamist on hea harjutada nii Eesti spordiennustuste lehtedel kui veebikasiinodes. Kihlveopanga haldamine tähendab praktikas seda, et pank ei tühjene ebaõnnestunud panuste tõttu. Maksimumpanuste suurus võiks olla 2-5% kogu kihlveopangast. Kui otsustad oma ennustajakarjääri jooksul proovida Kelly kriteeriumit, märkad kindlasti, et süsteem soovitab sul teha ka 5% suuremaid panuseid. Üldiselt ei soovita me Kelly kriteeriumit täht-tähelt järgida. Kui pead meeles põhimõtte, et viiest protsendist suuremaid panuseid ei tasu teha, ei valmista kaotatud panused suurt meelehärmi ja sa võid mängimist nautida pikka aega.